İletişim

Lima Güvenlik Mühürleri Şirketimizi nasıl bulabilirsiniz?

Biz ister telefon isterseniz e-posta ile iletişime geçebilirsiniz.Bizim en çok memnun eden eden yöntem sizleri firmamızda misafir etmektir.

ADRES

 Esatpasa, Salih Omurtak Cd. No:58 D:4, 34704 Ataşehir/İstanbul

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi-Cuma 9:00-18:00
Cumartesi 10:00-17:00

TELEFON

+90 216 441 53 49
+90 216 383 57 39

E-POSTA

Abone Ol

Gizlilik Politikamıza uygun olarak kullanılacaktır.

Bizi Takip Et

MERKEZ OFİS

LİMA GÜVENLİK MÜHÜRLERİ

Esatpasa, Salih Omurtak Cd. No:58 D:4, 34704 Ataşehir/İstanbul
BİLGİ SORULARI

SIKÇA SORULAN SORULAR

Güvenlik mührü neden kullanılır?

Basitçe söylemek gerekirse, bir güvenlik mührü, çantalar, kutular, kasalar, dolaplar, kapılar veya özel ekipman (yangın söndürücüler veya ilk yardım çantası kutuları gibi) dahil olmak üzere kısıtlı öğelere yetkisiz erişimi gösteren bir kilitleme cihazının açılıp açılmadığını gösterir.

Güvenlik mühürleri, göçmenlik kontrolü önemli bir sorun olmaya devam ettiği için hırsızlıktan, kötüye kullanımdan, üçüncü şahısların bulaşmasından ve yasa dışı malların veya aslında insanların istiflenmesinden korur.

Bir mal sevkiyatı veya bir dizi belge, nihai varış noktasına ulaşmadan önce her zaman birçok kişi tarafından ele alınır. Birçok ayrıntılı güvenlik kontrolünün zaman ve maliyetinden tasarruf etmek için, güvenlik mührü, içeriğin bütünlüğünün yalnızca iki göstergesinden biri olarak hizmet eder. Güvenlik mührü erişimi engelleyemez, ancak herhangi bir kurcalama meydana geldiğinde anında uyarı görevi görerek sorumlu tarafın nihai kimliğinin belirlenmesini sağlar.

Günümüzde suç hızla gelişiyor ve güvenlik önlemlerinin düzenli olarak güncellenmesi tavsiye ediliyor. Önlemenin maliyeti, hırsızlık, bulaşma veya diğer suç faaliyetlerinden kaynaklanan potansiyel kayıplardan ve zamandan çok daha azdır.

Güvenlik mühürleri, nakliye sırasında mallarınızı korumanın anahtarıdır ve ayrıca ek lojistik kontroller sağlama gibi değerli ek faydalar sağlayabilir ve barkodların veya RFID etiketlerinin kullanımıyla birlikte süreç verimliliğini hızlandırabilir.

Yüksek kaliteli güvenlik mühürleri, ürünlerinizden daha fazlasını korur; ayrıca iş gücünüzün bütünlüğünü korumaya da hizmet ederler.

Plastik mühürler nasıl açılmalıdır?

Hala plastik mühürleri açmayı ve onları olduğu gibi bırakmayı seven birçok insan var. Genel olarak, durum böyle değil. Tüm plastik mühürler tek kullanımlıktır.Plastik contayı istediğiniz zaman açamazsınız. Açtığınız sürece, mühür işe yaramaz. Her plastik contanın üzerinde bir numara var, onu “sayı” olarak değiştireceksiniz.

Mühür düzgün bir şekilde kilitlendikten sonra, imha edilmedikçe  (yani kesilmedikçe) açılamaz ve hasarlı mühür yeniden kullanılamaz. Her damganın benzersiz bir dijital logosu vardır.

Yangın çıkış kapısı güvenlik mühürleri nasıl kullanılır?

Her acil çıkışın, herhangi bir güvenlik görevlisi tarafından kilidi açılmadan dışarıya açılması gerekir. Yangın Çıkış Kapısı Güvenlik Mühürleri bu ihtiyacı karşılamak için çalışılmıştır. Düşük çekme mukavemetleri ile bu uygulama için uygundurlar.

Geri dönüştürülebilir plastikten üretilmiş olup uygulaması çok hızlı ve kolaydır. Kolayca kırılabilen bir mühür sağlamak için gerilme mukavemetinin dikkatli bir şekilde uyarlanması gerekir.

Konteyner mühürleri neden önemlidir?

Konteyner mühürleri, kurcalamayı ve hırsızlığı caydırmak içindir. Ancak konteynerler kırılabilir ve kargo çalınabilir. Hırsızlar, konteyner mühürlerini kırabilir ve konteyner içindeki kargoya erişim sağlayabilir.

Kurcalanmış, kırılmış veya değiştirilmiş bir konteyner mührü (Liman Gümrük muayenesi durumu hariç), konteynerin nihai varış noktasına giderken açıldığının kanıtıdır. Alıcı daha sonra sigorta veya tazminat talep etmek için uygun eylemi gerçekleştirebilir.

Konteyner mühürlerindeki Standart nedir?

Dünya çapında tanınan konteyner contaları için öngörülen standart ISO 17712:2013'tür. Yük konteynırlarının sızdırmazlığını sağlamak için kullanılan tüm mühürlerin standartlarını sınıflandırır ve belirler.

ABD gibi bazı ülkeler, gelen tüm konteynerlerinin 'Yüksek güvenlik' ISO sertifikalı mühürlerle mühürlenmesini şart koşuyor. Benzer şekilde, diğer ülkelerde de güvenlik standartlarını karşılamak için konteyner mühür gereksinimleri olabilir.

İlginç bir gerçek, ISO 17712:2013'e uygun konteyner mühürlerinin, demiryolu veya karayolu gibi diğer taşıma modları yoluyla konteynerlerle kargo transferi için kullanılabilmesidir.

HAKKIMIZDA BİLGİ

HERHANGİ BİR SORU İÇİN BİZE ULAŞIN

    WeCreativez WhatsApp Support
    Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
    👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?