Bilgi Bankası

Sıcaklığın plastik etiket mührü üzerindeki etkisi

Sıcaklığın plastik etiket mührü üzerinde etkisi vardır. Plastik şerit mühürlerin yaygın kullanıldığı yerlerin karşılaştığı sıcaklık faktörünün, kullanım üzerindeki etkisini ayrıntılı olarak incelemeye alalım.

1. Plastik etiket mührü higroskopiktir. Plastik etiket mührünü kullanmadan önce paketi açmayın. Paketi nemli bir ortamda açtıktan sonra, plastik şerit mührü 12 saat içinde kullanmaya çalışın veya plastik şerit mührün kullanımı sırasında gerilme mukavemeti ve sertliğinin etkilenmesini önlemek için kullanılmamış plastik etiket mührünü yeniden paketleyin.

2. Çalıştırırken ve kullanırken, sıkma kuvvetini kullanın ve plastik şerit mührün kendisinin gerilme mukavemetini (gerginliğini) aşmayın.

3. Çemberlenen nesnenin çapı, plastik etiket mührünün halkasının çapından daha küçük olmalı ve kayış gövdesinin geri kalan uzunluğu, sıkıldıktan sonra 80 mm olmalıdır. Plastik şerit mühür, -40~120℃ sıcaklık aralığında mükemmel şekilde mekanik özelliğini ve termal yaşlanma direncini koruyabilir.

4. Nemin plastik etiket mührünün üzerindeki etkisi: nemli bir ortamda mükemmel şekilde mekanik özelliklerini koruyabilir. Plastik şerit mühür higroskopikliğe sahiptir. Nem (su içeriği) artarsa daha yüksek uzama ve darbe dayanımına sahip olur. Ancak çekme mukavemeti ve plastik şerit mührün sertliği yavaş yavaş azalır.

Bir yanıt yazın