Soru Cevap

Güvenlik mühür çeşitleri nelerdir?

Tek kullanımlık güvenlik mühürlerinin iki genel türü vardır. İki ana tip şunlardır: göstergeli güvenlik plastik mührü ve bariyerli konteyner mührü. Ancak günümüzün resmi terminolojisinde tek kullanımlık güvenlik mühürleri üç kategoriye ayrılmaktadır. Yeni ISO-17712 tek kullanımlık güvenlik mührü standardı, güce dayalı üç özel sınıflandırma kullanır.

1. Güvenlik plastik mührünü belirtin
Elle veya temel aletlerle (makas veya sıradan ev bıçakları gibi) çıkarılabilen tüm güvenlik plastik mühürler hafiftir. En yaygın olarak kullanılan güvenlik amaçlı mühürler, plastik mühürlerdir ve el çantaları, elektrik sayaçları, tekerlekli arabalar, oy sandıkları vb. gibi çoğu uygulamada bulunabilir.

2. güvenlik mührü
Bu tek kullanımlık güvenlik mühürleri orta kuvvettedir. Gösterge niteliğindeki güvenlik plastik mühürleriyle karşılaştırıldığında, tek kullanımlık güvenlik mühürlerinin kesilerek açılması için bazı aletlere ihtiyacı vardır. Artan güç, kazayla kırılmayı önlemeye yardımcı olur.

3. Yüksek güvenlik mührü
Bu terim, en güçlü ve kesilmesi en zor bariyer tek kullanımlık güvenlik mührü için geçerlidir. Güvenlik mührünü kesmek için daha güçlü bir alet gereklidir. Bu kategorideki standart testler, belirli gerilim, eğilme ve sıkıştırma seviyelerine karşı direnç gerektirir. (H) harfi, ISO-17712 yüksek güvenlik standardını karşılamak için test edilmiş ve onaylanmış tek kullanımlık güvenlik mührü üzerine basılmıştır. Nakliye konteynırları, vagonlar ve uzun mesafeli kamyonlar, bariyerli tek kullanımlık güvenlik mühürlerinin en yaygın ticari kullanımlarıdır.
Sınıflandırma çok kolay olmasına rağmen, bazı alıcılar hala hangi tür tek kullanımlık güvenlik mührü satın almaları gerektiği konusunda kafaları karışmaktadır. Büyük ölçüde, uygulamasına bağlıdır. Plastik güvenlik mührü satın almak istiyor ancak ihtiyaçlarınıza en uygun güvenlik plastik mührünün hangisi olduğunu bilmiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. İhtiyaçlarınıza göre sizin için en uygun güvenlik plastik mührünü sağlayacağız.

 

Bir yanıt yazın